Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

pierwsza dostawa

Blog:  asiaarek
Data dodania: 2010-06-17
wyślij wiadomość

Witam

Wczoraj przywieźli nam żwir, od jutra zaczynamy grodzić działkę, a jak tylko otrzymamy pozwolenie, ruszamy z fudamentami.mojabudowa.pl - blog budowlany

2Komentarze
Data dodania: 2010-06-17 10:29:21
od strony frontowej aby ogrodzic dzialke musicie miec pozwolenie z gminy, zas z boku i z tylu dzialki, tylko musicie zrobic zglosszenie do gminy ze stawiacie płot.
odpowiedz
Data dodania: 2010-06-17 11:49:30
ogrodzenie
Dziękuję za podpowiedź. Dzwoniłem do UG, i sprawa wygląda tak, że boki i tył jeżeli nieprzekraczają 2,20 m, to nie trzeba nigdzie zgłaszać, zaś front należy zgłosić w starostwie, chyba że robi się ogrodzenie tymczasowe na czas budowy, to nie ma takiej konieczności. My własnie front robimy z siatki "na czas budowy", a czy i kiedy zmienimy na stałe to pokaże czas i przedewszystkim finanse.
odpowiedz

Pytanie - płyta osb

Blog:  asiaarek
Data dodania: 2010-06-14
wyślij wiadomość

Mam pytanie

Wczoraj podczas rozmowy z naszym wykonawcą, który zaproponował nam aby zamiast desek i papy, zastosować płytę osb i papę, która rzekomo jest tańsza i lepsza, czy ktoś z budujących już zastosował takie rozwiązanie i może podzielić się z nami własnymi doświadczeniami.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

2Komentarze
Data dodania: 2010-06-14 13:05:53
cenowo to nie wychodzi taniej. Zaletą osb jest niewątpliwie czas wykonania pokrycia dachu i równa powierzchnia połaci. Jak będziecie porównywać ceny to zwróćcie uwagę bo są różne grubości osb, co za tym idzie różnorodność cen
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-06-14 14:09:23
Zgadzam się. Deskowanie będzie sporo tańsze, ale panowie od dachu za to więcej się napracują... U nas sam wykonawca odradził OSB. Nie było sensu podrażać. Podejrzewam, że kryjecie dach tradycyjnie - dachówka, blacha? Jeśli myślicie o drewnianym pokryciu - papowanie raczej odpada.
odpowiedz

Pozwolenie

Blog:  asiaarek
Data dodania: 2010-06-14
wyślij wiadomość

Witam,

Dzisiaj długo oczekiwany przez nas moment - składamy dokumenty o wydanie pozwolenia na budowę. W naszym przypadku cały proces gromadzenia dokumentacji trwał od października 2009 do czerwca 2010.

Mając na uwadze własne doświadczenia chciałbym wszystkim którzy mają zamiar zakupić działkę doradzić aby sprawdzali jak wygląda kwestia zjadu z drogi na działkę. Jeżeli dodatkowo działka znajduje się przy drodze wojewódzkiej to pojawia się problem który nas dotknął, a mianowicie, w akcie notarialnym zakupu działki mieliśmy wpisane że działka jest z bezpośrednim dostępem do dogi publicznej.

Nieświadomi niczego wystąpiliśmy do zarządu dróg wojewódzkich o wydanie zgody na zjazd na działkę i tutaj pojawił się pierwszy problem - Zarząd taką zgodę wydał ale z warunkiem, że obsługa komunikacyjna będzie odbywać się z drogi wewnętrznej usytuowanej równolegle do drogi przy której znajduje się nasza działka!!! Dodam że na naszej drodze jest już zlokalizowanych ok 54 posesji, na których każdy ma zajzd z drogi tej która jest a nie z wewnętrznej. Problem który nas spotkał dotyczył 2 działek - naszej i sąsiada dla których zdaniem ZDW należałoby wybudować drogę wewnątrzną. Nasze rozmowy nic nie dały. Nie trafiały argumenty że nie ma miejsca aby taką drogę wybudować, przeszkadzałaby w tym zarówno biegnąca linia energetyczna, kanalizacja wodociąg itp. Dopiero skarga do SKO i wyrok kolegium przyznał nam rację.

Ale pojawił się kolejny problem - taki zjazd musi mieć projekt oraz pozwolenie na zajęcia pasa drogowego w celu wykonania tegoż koszmarnego zjazdu.

Czas oczekiwania na projekt od 2 do 6 miesięcy!!!!!!!

Koszt projektu na zjazd - ok 2 600 zł !!!!!!!- więcej niż projekt domu, a ilościowo to kilka stron, w tym większośc to ksera z dostarczonych przez nas dokumentów.

Biorąc to wszystko pod uwagę, stracone przez nas nerwy i niemałe pieniądze radzimy sprawdzać tą kwestię przy nabyciu działki, tak aby nie powielać naszych "doświadczeń" w tym zakresie.

 

 

 

1Komentarze
msz-n  
Data dodania: 2010-06-14 14:19:22
I tak źle.. i tak źle...
U nas jest droga wewnętrzna. Nasza działka na końcu, czyli jakieś 350m. od drogi gminnej. Droga własnością wspólną wszystkich działek. Efekt? Utwardzenie, nawierzchnię, oświetlenie trzeba będzie robić we własnym zakresie, bo gmina takich 'rodzynków' nie przyjmuje, żeby nie ponosić kosztów. Tak się zastanawiam, czy nazwę ta nasza ulica dostanie? Bo to przecież uchwałą Gminy idzie, a jak mogą nadać nazwę, jak nie będą właścicielem? Pytaliście, czy zjazd możecie zrobić we własnym zakresie, gdy już będzie projekt, czy trzeba jakąś większą firmę bud. do tego wynająć? W końcu to droga, więc nie wiadomo, jak urzędy podejdą:-( Problemem może być też np. przejazd nad rowem, jeśli taki istnieje.
odpowiedz

fotki, fotki...

Blog:  asiaarek
Data dodania: 2010-06-10
wyślij wiadomość

Przepraszamy wszystkich czytajacych naszego bloga, ale powklejały nam się te same zdjęcia po kilka razy w galerii i nie umiemy ich wykasować :(  - widać, ze dopiero raczkujemy. Pomoc mile widziana:)

asiaarek
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 156904
Komentarzy: 286
Obserwują: 72
On-line: 9
Wpisów: 80 Galeria zdjęć: 157
Projekt OPAŁEK 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - kujawsko-pomorskie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2013 maj
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 kwiecień
2012 marzec
2011 sierpień
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 listopad
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik